Nauka Jazdy


34-300 Żywiec, ul. Kościuszki 64
niedziela
5 grudnia 2021
Nasz Ośrodek posiada akredytację Śląskiego Kuratora Oświaty!

Oferta kursów nauki jazdy

Kurs prawa jazdy - kategoria AM

Na część teoretyczną składa się 5 godzin wykładów. Część praktyczna to co najmniej 5 godzin jazdy motocyklem Romet ZetKA 50ccm manual. Dokładnie taki motocykl jest na egzaminie państwowym w WORD Bielsko-Biała. Minimalny wiek do kierowania tym pojazdem wynosi 14 lat. Kurs można rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem wymaganego wieku (więcej w zakładce: Wymagania).

Kurs prawa jazdy - kategoria A1

Na część teoretyczną składa się 30 godzin wykładów. Część praktyczna to co najmniej 20 godzin jazdy motocyklem YAMAHA YBR 125. Dokładnie taki motocykl jest na egzaminie państwowym. Minimalny wiek do kierowania tym pojazdem wynosi 16 lat. Kurs można rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem wymaganego wieku (więcej w zakładce: Wymagania).

Kurs prawa jazdy - kategoria A2

Na część teoretyczną składa się 30 godzin wykładów. Część praktyczna to co najmniej 20 godzin jazdy motocyklem SUZUKI GLADIUS 650. Taki właśnie motocykl jest wykorzystywany na egzaminie państwowym. Minimalny wiek do kierowania tym pojazdem wynosi 18 lat. Kurs można rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem wymaganego wieku (więcej w zakładce: Wymagania).

Kurs prawa jazdy - kategoria A

Na część teoretyczną składa się 30 godzin wykładów. Część praktyczna to co najmniej 20 godzin jazdy motocyklem SUZUKI GLADIUS 650. Taki właśnie motocykl jest wykorzystywany na egzaminie państwowym. Minimalny wiek do kierowania tym pojazdem wynosi 24 lata, jeżeli osoba nie posiadała co najmniej przez 2 lata prawa jazdy kategorii A2. (więcej w zakładce: Wymagania).

Kurs prawa jazdy - kategoria B

Na część teoretyczną składa się 30 godzin wykładów. Część praktyczna to co najmniej 30 godzin jazdy samochodem osobowym Toyota Yaris II 1.3. Dokładnie takie samochody wykorzystuje się na egzaminie w WORD. Każdy nasz samochód jest wyposażony w KLIMATYZACJĘ. Minimalny wiek do kierowania tym pojazdem wynosi 18 lat. Kurs można rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem wymaganego wieku (więcej w zakładce: Wymagania).

Kurs prawa jazdy - kategoria C

Na część teoretyczną składa się 20 godzin wykładów. Część praktyczna to co najmniej 30 godzin. Jazdy szkoleniowe odbywają się na samochodach RENAULT MIDLUM 250 (takim samym samochodem zdaje się egzamin w WORD) oraz DAF LF. Minimalny wiek do kierowania tym pojazdem wynosi 21 lat, wcześniej jednak należy posiadać uprawnienia kat. B (więcej w zakładce: Wymagania).

Kurs prawa jazdy - kategoria C+E

Na część teoretyczną składa się 20 godzin wykładów. Część praktyczna to co najmniej 25 godzin jazdy samochodem ciężarowym. Jazdy szkoleniowe odbywają się na samochodach RENAULT MIDLUM 250 (takim samym samochodem zdaje się egzamin w WORD) oraz DAF LF. Minimalny wiek do kierowania tym pojazdem wynosi 21 lat, należy jednak wcześniej posiadać uprawnienia kat. C (więcej w zakładce: Wymagania).

Kurs prawa jazdy - kategoria D

Na część teoretyczną składa się 20 godzin wykładów. Po części teoretycznej przystępujemy do części praktycznej. Łączna ilość godzin zależy od posiadanych uprawnień. Jeżeli posiadamy prawo jazdy kat. C musimy zrealizować co najmniej 40 godzin szkolenia, a gdy posiadamy tylko kat. B – co najmniej 60 godzin szkolenia. Jazdy szkoleniowe odbywają się autobusem SETRA 215. Minimalny wiek do kierowania tym pojazdem wynosi 24 lata (więcej w zakładce: Wymagania).

Kurs prawa jazdy - kategoria T

Na część teoretyczną składa się 30 godzin wykładów. Część praktyczna to co najmniej 20 godzin. Prawo jazdy kategorii T uprawnia do kierowania: ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami), pojazdem wolnobieżnym. Jazdy szkoleniowe odbywają się ciągnikiem NEW HOLLAND. Minimalny wiek do kierowania tym pojazdem wynosi 16 lat. Kurs można rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem wymaganego wieku (więcej w zakładce: Wymagania).

Kurs na wózki jezdniowe

Kurs na wózki jezdniowe przygotowuje uczestnika do zdobycia uprawnień pozwalających mu na obsługę wózków jezdniowych różnych typów.

Web Template created using Cool Template